Лимитирана линија: 100% природна нега

Nesti Dante

Nesti Dante е 100% природен сапун, направен од јаглен од лековити африкански растенија: кора од банана, овес и мешунки од какао. Базата е од шеа-путер, за измазнување на ситните брчки. Nesti Dante е мелем за кожата, со мирисна нота на јасмин.

Се препорачува за хидрирање на кожата, стимулирање на микроциркулацијата и за интензивна продукција на нови клетки. Сапуните Nesti Dante се 100% природни, биоразградливи и нетестирани на животни. Цена на производот: 350 ден.

Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време