Кратките нокти се голем летен тренд! Испирирајте се со маникири кои се идеални за оваа должина (ФОТО)

Кога станува збор за ноктите, убедени сме дека жените се поделени во две групи – оние кои обожаваат долги нокти и совршен маникир, и оние кои претпочитаат кратки и практични нокти со уреден изглед.

Иако повеќето жени нема да престанат да ги сакаат подолгите нокти, другата група дојде до израз ова лето. О да, кратки нокти се носат! Не сме целосно сигурни дали за тоа е одговорен карантинот предизвикан од коронавирусот и практичноста и едноставноста за останување дома, или причината е едноставно заситеност со долги нокти и еклектични маникири и неможноста да се оди во салони, во рацете на професионалци, но многумина ги избраа своите кратки нокти.

Ако досега го одржувавте вашиот гел маникир во салони, овој тренд е исто така идеална можност да ги „одморите“ ноктите. Исто така, кратките нокти се повеќе хигиенски од долгите, што е особено важно во тековниот период кога сите ние се обидуваме да се изложиме што е можно помалку на непотребни бактерии.

Кратките нокти издвојуваат елеганција и се многу шик и секогаш професионални, и тие се многу лесни за одржување. Исто така, постои фактот дека можете да стилизирате кратки нокти по желба, и направете го тоа сами, и тие ќе изгледаат одлично со темни нијанси на лак за нокти, како и транспарентни и светли. Тоа е неутрален и лесен сенки кој се препорачува како најпрактичен кога станува збор за одржување на високо ниво на хигиена.

Ви носиме неколку идеи за тоа како можете да ги стилизирате кратките нокти:

Прочитајте и: Како да ја спасите шминката доколку многу се потите

 

ФОТО: Unsplash, Instagram

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време