Кокосов пилинг за тело

Направи сама...

Пред вас е едноставен рецепт како да направите природен пилинг за тело од… кокос!

ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ: 60 мл кокосово брашно, 120 мл кокосов шеќер, 80 мл кокосово масло. Плус: тегличка од 350 мл.

ПРИГОТВУВАЊЕ: растопете го кокосовото масло на пареа. Во друг сад, добро помешајте ги кокосовиот шеќер и брашното, внимавајќи да не останат грутки. Растопеното масло додајте го во садот со сувите состојки и промешајте.

УПОТРЕБА: нанесувајте го пилингот на телото со кружни движења. Не е поволен за лице.

Текст: Ј. Убипарип

 

Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време