Испробајте маникир со летни мотиви!

Кога мотивите од најжешката сезона ќе се преселат на ноктите, се создаваат вистински ремек-дела! Доказот е пред вас …

Летото е време на впечатливи и смели бои, но исто така и разигран дизајн на ноктите. Предлагаме да го „зачините“ вашиот маникир со морски мотиви, што дефинитивно нема да остане незабележано – и во градот и на плажата. За маникир со летни мотиви, покрај омилените нијанси на лакови и налепници за нокти, ќе ви треба и мирна рака и инспирација. Но, не грижете се – сигурни сме дека некои од нашите предлози ќе ве инспирираат!

Идеи за маникир со летни мотиви

Море

Вода, бранови, школки … На прв поглед кон вашите нокти, ќе се најдете на плажа и ќе го исполните сонот за вечно лето!

 

View this post on Instagram

 

A post shared by P A I W A L O V E S (@paiwaloves)

Палми

Не можеме да ги одделиме од морето и плажата и затоа не можеме да ја замислиме оваа приказна без нив. Без разлика дали ќе ги помешате со само една нијанса на лак или ќе се одлучите за мешавина од бои – нема да погрешите.

Риби

Тука ќе ставиме знак на еднаквост и ќе напишеме НЕОДОЛИВИ, затоа што едноставно не можеме да ги тргнеме погледите од нив!

Овошје

Летото е незамисливо без сочни плодови, затоа ви предлагаме да ја „засладите“ својата маникир-авантура со различни плодови.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by IMARNI NAILS (@imarninails)

Линии

Добро, ги сакате на маици, панталони, еспадрили, чанти и сигурни сме дека ќе ги сакате и на вашите нокти. Хоризонтално или вертикално – не е важно!

Прочитајте и: Што треба да знаете пред да одите на гел-лак за прв пат?

 

ФОТО: Instagram

Прочитајте и
Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време