Џенифер Гарнер има решение за целулит: Да знаев за овој трик претходно, никогаш немаше да го имам!

Холивудската актерка им порачува на жените да не се чувствуваат помалку убаво заради таков незначителен феномен како целулитот.

Целулитот е вистински кошмар кај жените, и иако многумина мислат дека се јавува кај луѓе со прекумерна тежина, го имаат и слаби дами.

Тврдоглавиот целулит најчесто се наоѓа околу колковите, на бутовите, но и на долниот дел на стомакот и задникот.

И славните дами го имаат овој проблем. Неодамна, Џенифер Гарнер (48) гордо ги покажа своите несовршености во едноделен костим за капење. Холивудската актерка изгледа одлично во својата петта деценија и самоуверено носи целулит на нозете.

Во неколку наврати, Џенифер им порача на жените да не се чувствуваат помалку убаво заради таков незначителен феномен како целулитот.

„Воопшто не ми пречи. Го имам, но не толку многу. Да дознаев за еден трик порано, никогаш немаше да го имам тоа. Седењето со скрстени нозе повеќе од половина час е лошо за грбот, ја блокира циркулацијата и создава целулит на драгите дами. Се колнам во тебе, штом престанеш да го правиш тоа, ќе имаш многу помалку од тоа“, изјави Џенифер за американскиот „Elle“, додавајќи:

„Најважно кога седите е често да ја менувате положбата на телото, бидејќи на тој начин нема да ја блокирате циркулацијата и нозете, а задникот секогаш ќе изгледа подобро. Ниту една масажа, диета или вежбање нема да ви помогнат ако седите со скрстени нозе. Значи, престанете“, заклучи таа.

Прочитајте и: Пред да се депилирате, запомнете ги овие многу важни работи

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време