Чудесен бјути-трик: Еве зошто сите мачкаат паста за заби на ноктите! (ВИДЕО)

Генијално

Интернетот е преплавен со видеа на кои луѓето мачкаат паста за заби на ноктите – погледнете што ќе се случи ако го направите тоа

Негата на ноктите е секојдневна женска бјути рутина, но некои дами имаат проблем со кршливи нокти што се лупат.

Овој проблем особено доаѓа до израз во зимските денови, поради ладниот воздух кој има лошо влијание врз нашите нокти.

Помош за спречување кршење на ноктите можете да побарате во пастата за заби. Да, добро прочитавте!

Трикот со паста за заби го шокирал Интернетот, а многу кориснички на ТикТок и Јутјуб мачкаат паста за заби од ментол на ноктите.

Кога ќе ја намачкате пастата за заби на ноктите, оставете ја да дејствува неколку минути и потоа измијте ја.

Експертите тврдат дека пастата за заби не го забрзува растот на ноктите, но може да ги осветли.

Ако обожавате црвен лак или други потемни нијанси, овој трик е одлично решение за вас, бидејќи ќе ги отстрани тврдоглавите остатоци од лакот за нокти, со оглед на тоа што содржи хидроген пероксид, кој дејствува како средство за избелување.

Погледнете го видеото за да видите како функционира пастата за заби…

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време