Бидете единствени со 6 нови трендови за модерен маникир

Ве инспирираме

Нова сезона и нови нијанси – од неутрални до смели и темни. Сè на сè: за секого по нешто!

1 Класична црвена

Долги, кратки, заоблени, коцкести, шпицести или бадемести нокти – не е важно. Важно е да се црвени!

2 Металик

Навистина моќните металик-нијанси го издигнуваат секој стајлинг на повисоко ниво. Сребрените се вбројуваат меѓу фаворитите, иако во игра ќе бидат и розовата, златната и црната.

3 Како накит

Прескокнете ги дијамантите, изберете ги смарагдите, исто како Ана Суи! Оваа студена нијанса изгледа совршено и на кратки и на долги нокти.

4 Неутрално

Уште една позната тема. Во секоја пригода, со секоја комбинација – со беж-нијансите едноставно нема да згрешите!

5 Темно, потемно, најтемно!

Темните нокти не се новост, особено во есенскиот и зимскиот период на годината. Сепак, поигрувањето со мат и блескавите нијанси може да ја освежи маникир-рутината.

6 Колоритен микс

Во дилема сте на која есенска нијанса да ѝ дадете примат? Имаме решение: креирајте ја сами својата колоритна шема и обојте го секој нокт во различна нијанса. Резултатот дефинитивно ќе биде забележан.

Текст: Наташа Човиновска

Фото: Getty Images

Прочитајте и
Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време
X