Против темни ДАМКИ на кожата: Серумот Vichy LiftActiv B3 обезбедува порцелански тен

Целосна антипигментациска ефикасност против површинските и длабоко вкоренетите темни дамки.

Серумот Vichy LIFTACTIV B3 дејствува на различни слоеви на кожата, за да се справи со формирањето темни дамки на базалниот слој на епидермисот, a ги лупи видливите темни дамки на површината на кожата.

Формулиран е со висококонцентрирани активни состојки – 13% ниацинамид [витамин Б3], гликолна киселина и комплекс за пилинг за целосна антипигментациска ефикасност против површинските, но и длабоко вкоренетите темни дамки.

Серумот Б3 ги намалува и брчките, a тенот изгледа рамномерно и блескаво. Бидејќи ефикасноста, како и почитта кон кожата, е приоритет во Vichy, серумот Б3 за темни дамки е клинички испитан од дерматолози и потврдено е погоден за сите типови кожа и фототипови.

Затоа го препорачуваат повеќе од 50.000 дерматолози ширум светот. Овој производ ја следи безбедноста на кожата. Хипоалергичен е и некомедоген. Без мирис, алкохол и бои. Погоден дури и за осетлива кожа.

Текст и кожа: ПР

Прочитајте и

Коментарите се заклучени.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време