Не прскајте залудно: Ова е единственото место на телото каде што треба да нанесете парфем

Со овој трик добро се запознаени Лив Тајлер и манекенката Адриана Лима

Само едно прскање во папокот совршено ќе го распореди мирисот по целото тело и ќе ја одржи неговата долготрајност

Нанесувањето на парфем се смета за една толку банална работа, што никогаш не ни текнува да ѝ дадеме голема важност.

Но, што ако ви кажеме дека цел живот парфемот го нанесувате на погрешни места на телото?

Иако мислите дека правилно е да нанесувате парфем на зголобовите, вратот или на местото на пулсот, кое зрачи со дополнителна топлина и така го зголемува мирисот, сепак тоа не се идеални локации.

Имено, како што пренесува „Huffington Post“, единственото место на кое, односно во кое треба да нанесеме парфем е папокот. Само едно прскање во папокот совршено ќе го распореди мирисот по целото тело и ќе ја одржи неговата долготрајност.

Со овој трик добро се запознаени Лив Тајлер и манекенката Адриана Лима, кои во него се колнат веќе со години, откривајќи ја тајната на својот секогаш пријатен мирис.

loading...

Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време