Жена со ангелска убавина: Клаудија Шифер вака изгледа во шестата деценија (ФОТО)

Нејзина мала тајна

Поранешната манекенка Клаудија Шифер, чие лице красеше повеќе од 500 насловни страници, минатата недела наполни педесет години и со тоа ја „раситни“ штестата децецнија од животот. Тоа беше вистински повод голем број светски магазини и интернет-портали да се потсетат на успешната кариера на манекенката, која многумина ја споредуваа со Брижит Бардо.

Иако во јавноста се појавува со многу малку шминка на лицето, што е нејзин заштитен знак, го разби митот за себе и откри дека умее да биде бунтовница која ги прекршува востановените правила на негата.

Имено, кога сака да постигне совршен и по малку див ефект на „зачаден поглед“, славниот германски супермодел не ја отстранува шминката пред спиење. Клаудија смета дека размачканата шминка ѝ дава сексапилен изглед без голем труд.

 

Фото: Инстаграм, Getty Images

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време