Во 54-та година, Селма Хаек вака изгледа без шминка на лицето (ФОТО)

Обожавателите повторно воодушевени

Селма Хаек (54) ги воодушеви своите обожаватели со фотографијата објавена на својот инстаграм-профил, на која позира во сосема природно издание, без шминка на лицето.

 

 

View this post on Instagram

 

#selfiesunday #nofilter #nature

A post shared by Salma Hayek Pinault (@salmahayek) on

За разлика од голем број свои значително помлади колешки, латино-дивата досега нема направено ботокс или какви било други естетски корекции и зафати на лицето, а трикот на нејзината убавина е многу едноставен – никогаш не го миете лицето наутро.

Никогаш не ја чистам кожата наутро. Баба ми ме научи дека во текот на ноќта кожата прави сè што ќе изгуби во текот на денот. Исто така, ако сум ја измила пред спиење, зошто би била валкана кога ќе се разбудам?”, рече таа.

 

Фото: Инстаграм

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време