Ви ја претставуваме шминката со бисери

Нов тренд

Хајлајтери и трепки со блескави додатоци – ова е шминката од минатиот век. Сега, за да му дадат на лицето бисерен сјај, љубителките на шминката користат вистински бисери. Резултатите се, очекувано, импресивни.

Највлијателните корисници на Инстаграм користат ситни перлички и мали блескави бисери за да ја украсат шминката на очите, усните или лицето, и на тој начин да го подобрат ефектот на шминката.

Бисерите се лепат со посебно лепило кое не може да ја оштети кожата.

 

#details#creativemakeup#pearlmakeup#eyemakeup#whiteliner#lovemakeup

A post shared by Ox (@okajannaja) on

Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време