Ублажете ги темните подочници со само две состојки од кујната

Направи сама

Темните подочници се кошмар за повеќето жени, но можете лесно да ги елиминирате. Потребни ви се само две состојки, кои сигурно ги имате во кујната.

Свежите лисја од нане и маслиновото масло се магичен рецепт за оваа „болка“. Измијте ги лисјата од нане и исецкајте ги во блендер. Додадете половина лажичка масло во добиената смеса.

Измешајте сè добро за да добиете густа смеса. Нанесете ја пастата на пределот околу очите и оставете околу 30 минути. Исплакнете го лицето со млака вода и исушете го.

За целосен ефект, можете да нанесете хидратантна крема.

Прочитајте и: Можете да имате младешка и сјајна кожа со помош на овие бесплатни трикови

 

ФОТО: Pixabay

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време