Трендови на шминка за пролет 2021 година

Што велат експертите?

Минатата година беше најпредизвикувачка за индустријата за мода и убавина.

Пандемијата изврши прилагодување на развојот на трендовите во облеката, додатоците и индустријата за убавина… Дизајнерите ги претставија своите колекции и во дигитален и во традиционален формат, покажувајќи ги главните трендови на претстојната пролет 2021 година – со јасна надеж дека ќе биде подобра од претходната.

Врв на популарноста во пролетната сезона – дизајнерите ветуваат минималистичка природна шминка: за време на карантин сме премногу навикнати да ја чистиме кожата за повторно да се шминкаме. Малку хајлајтер, живописно руменило и, ако навистина сакате, светли сенки – ова е совршен изглед на шминка за пролет.

Во текот на изминатите десет години, се чини дека нашите веѓи минаа низ апсолутно сè: од исклучително тенки до широки, како Кара Делевињ. Во пролетта 2021 година, вашите вообичаени природни веѓи ќе бидат во мода. Без молив – само гел кој ја подобрува вистинската форма на веѓите.

Светли кармини повторно ќе бидат во мода: црвени, розови, сјајни. На крајот, кога конечно ќе ги тргнеме маските, сакаме да обрнеме внимание на усните.

Прочитајте и: Марамчињата за отстранување шминка не се добар избор, а еве и зошто

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време