Совети за убавина: Ако имате светол тен, следете ги овие совети за нанесување на бронзер

Како и со секој производ за шминка, поентата е во изборот на вистинскиот бронзер, кој одговара на вашиот тен. Кога имате светол тен, треба да изберете бронзер, кој целосно природно одговара на кожата на лицето, така што не повеќе од две нијанси потемен од вашата боја на кожа.

Најдобро ќе ви одговараат бронзери со розови нијанси, кои природно ќе се мешаат со бојата на вашата кожа. Важно е да го нанесете бронзерот со помека четка, да го нанесувате рамномерно и убаво да го мешате и да направите сè да изгледа природно и уредно. Протресете го производот од горниот дел на четката и нанесете го што е можно попрецизно на јаготките и на рабовите на брадата.

На луѓето со светол тен им се препорачува бронзери во камен, затоа што тие имаат малку поприродна завршница од кремните производи.

Прочитајте и: Ова е правилниот редослед на нанесување шминка: Научете да се шминкате како професионалец!

 

 

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време