Софија Лорен и Џенифер Лопез се согласуваат: Сите ја имаме оваа состојка дома, а тие тврдат таа дека го забавува стареењето!

Задолжително прочитајте!

Оваа медитеранска билка ја подмладува и ја негува кожата, ја зајакнува нејзината природна бариера, ѝ дава еластичност и блескавост и спречува појава на брчки

Легендарната Софија Лорен, која оваа година полни 87 години, а никогаш не правела пластични операции ниту ставала ботокс, изјавила дека извор на младоста се вашиот ум, талент и креативност. Но она што ѝ помогнало целиот живот да изгледа младолико, покрај талентот и креативноста, е маслиновото масло.

„Јас сум голем фан на органското, девствено маслиново масло. Секојдневно го користам во исхраната, но и за нега на кожа, поточно како хидратантен дневен крем, наместо ноќен крем и млеко за тело. Тоа е богато со антиоксиданси, особено со витамин Е, кој го забавува процесот на појава на брчки. Маслиновото масло е тајната на мојата убавина“, изјавила актерката, која отсекогаш се сметала за една од најубавите жени на светот.

Во оваа состојка што сите ја имаме дома се колне и Џенифер Лопез, која влегла во петтата деценија, а кожата ѝ изгледа сè поблескаво и поеластично. Ни таа никогаш не користела ботокс, а за маслиновото масло го кажала следново:

„Имам испробано сè, и козметика од аптеки и најскапите кремови на светот, не секогаш им се враќам на тајните што ми ги откри мајка ми кога бев млада. Маслиновото масло е лек за кожата, косата, ноктите… Тоа е магична состојка од природата. И навистина, тоа на мојата кожа ѝ го дава тој волшебен сјај“, изјавила таа во рекламното видео за својата колекција за убавина, која содржи производи на база на маслиново масло.

И Џенифер Лопез се колне во неговата моќ: Ако се користи на овој начин, маслиновото масло може да ги подобри кожата и косата
loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време