Сите и’ завидуваат поради младешкиот изглед: Оваа Кинескиња има 43 години, а нема ни една брчка!

Дознајте ја нејзината тајна

Луре Хсу од Тајван има 43 години, а изгледа како дваесетгодишна девојка

Луре Хсу, дизајнерка на ентериер од Тајван, има 43 години, но на нејзиното лице нема ни трага од стареењето.

Па така, младешкиот изглед и’ донел светска слава и повеќе од 230 000 следбеници на Инстаграм. Иако најверојатно генетиката игра најголема улога во нејзиниот совршен младешки изглед, Хсу ги открила тајните рецепти за својата младоликост.

Крем и нега на кожа

Најголем дел од проблемите со кожата може да се решат со нега и соодветен крем. Луре користи само квалитетни кремови, но тоа не значи дека мора да бидат скапи.

??#許路兒 #lurehsu #fingercroxx #ithk

A post shared by ⭐️許路兒LureHsu⭐️ (@lurehsu) on

Заштита од сонце

Нејзината светла кожа можеби ќе ве натера да помислите дека таа не излегува на сонце. Напротив, обожава да се сонча, но го ограничува времето што го поминува на сонце, бидејќи сонцето ја суши кожата и доведува до создавање ситни брчки. Додека се сонча, задолжително користи заштитен крем.

?✨✨#lurehsu #許路兒 #2020eyehaus #dita

A post shared by ⭐️許路兒LureHsu⭐️ (@lurehsu) on

Овошје, зеленчук, влакна, витамин Ц и вежбање

Луре редовно пие капсули со витамин Ц за да ја хидрира кожата однатре. Денот задолжително го почнува со шолја црно кафе, кое го пие без шеќер. Најчесто јаде овошје и зеленчук и одбегнува масна храна. Таа е вегетаријанка и внимава на исхраната. Најчесто се храни со производи богати со влакна. Покрај тоа, редовно вежба.

loading...

Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време