Што претставува „холивудското подмладување“?

Кејт Винслет, Мадона и Опра Винфри се само дел од редовните корисници на овој третман

Microcurrent facial – новина во Revive spa & Wellness clinic, која ќе обезбеди холивудски изглед на вашето лице целосно безболно со само еден третман, веднаш видливи резултати на инстантно подмладување, губење на брчки, лифтинг и освежување со траен ефект!

Microcurrent facial е природен лифтинг на лицето на најбезбеден и безболен начин без игли и ножеви, кој помага да се избришат брчките од вашето лице додека вашата кожа се зацврстува, а вашиот изглед се дефинира. Го подобрува тонусот на мускулите, ја намалува мекоста и ги стеснува порите. Веднаш после третманот вашата кожа изгледа поздрава и помлада, без оглед на вашата возраст.

Microcurrent facial користи две стапчиња кои емитуваат нисконапонска микроструја со што на клеточно ниво се поправа оштетената кожа на лицето, а се стимулира производството на колаген и еластин додека лесно се движат по лицето и вратот. Овој третман често се нарекува „тонирање на лицето”, бидејќи претставува форма на тренинг на лицето, при што клетките на кожата прво омекнуваат, а потоа стануваат посилни, исто како и вашите мускули после дигање на тегови.

Третманот истовремено прави репарирање на производството на колаген во најдлабокиот слој на вашата кожа (дермисот), додека нежно ги брише знаците на стареење во горниот слој на вашата кожа (епидермисот). Според направените студии, Microcurrent facial може да го зголеми производството на колаген до 14%, еластинот се зголемува за 48%, а циркулацијата на крв расте за 38%.

За кого е наменет Microcurrent facial?

Идеално решение за секој што сака да го подобри изгледот на својата кожа, без оглед дали е фокусиран кон спречување на процесот на стареење или кон превентивни третмани. Ефективен е за секаков тип и боја на кожа, и нема никакви несакани ефекти. По третманот, веднаш може да го живеете денот подмладени и блескави како никогаш порано.

Какви се бенефитите од Microcurrent facial?

Резултатите ги гледате веднаш по првиот третман – вашата кожа ќе изгледа затегната и хидрирана, линијата на вилицата ќе биде подефинирана, вашите јагодици поистакнати, а вашите очи ќе изгледаат помлади и посвежи.

Моменталните резултати се толку очигледни, што Microcurrent facial е неопходен токму пред секој голем настан, каде што сакате да изгледате најдобро и затоа се нарекува уште и Red Carpet Facial. Кејт Винслет, Мадона и Опра Винфри се само дел од редовните корисници на овој третман, а стилската икона Дајан фон Фурстенберг признава дека третманот го користи еднаш неделно.

ИНФО-ПЛУС: Со сечење на купонот што можете да го најдете во новиот број на списанието „Убавина и здравје“ добивате СПЕЦИЈАЛЕН ПОПУСТ ОД 15% НА MICROCURRENT FACIAL-ТРЕТМАНИТЕ.

Ривајв Спа и Велнес Клиник

Телефони за закажување:
+389 2 3213 145, +398 75 560 789

Адреса:
ул. Страшо Пинџур 7-1/6, 1000 Скопје, Македонија

Web: www.revive.mk

E-mail: info@revive.mk

Facebook: Revive Spa & Wellness Clinic

 

Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време