Се враќаат веѓите кои на дамите им беа „ноќна мора“

Повторно во тренд

Опсесијата со модата од 1990-тите години е присутна во сите актуелни трендови на убавина, па така, полека, но на „голема врата“ се враќаат во мода веѓите кои на повеќето припаднички на понежниот пол им беа права „ноќна мора“

Тоа се, веќе погодувате, исчупаните веѓи, кои на некои од повозрасните генерации не им останале во убаво сеќавање.

Стлистите коментираат дека од овој моден тренд „се наежуваат“ сите постари од 30 години, бидејќи голем број жени, сеуште не можат да си ги доведат веѓите во посакуваниот облик и густина, баш поради периодот кога ваквите веѓи биле „во мода“.

Во продолжение, да се потсетиме на неколку светски познати дами кои имаа баш вакви веѓи, како што се Кејт Мос, Гвен Стефани, Бела Хадид… 

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by 80s-00s🖤 (@goldenviiibes)

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Bella 🦋 (@bellahadid)

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Inga Orenius (@jaime_vintage_)

Прочитајте и
Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време
X