Сакате лицето да ви е секогаш свежо и хидрирано? Можно е – од евтини намирници, направете холивудска маска за лице

Секогаш младешки изглед

Оваа маска ја чисти, освежува и масира вашата кожа

Вашето лице никогаш повеќе нема да изгледа уморно и бледо. Оваа маска е она што ви треба, а ќе си ја подготвите сами од намирници кои сите ги имаме дома и што е најважно – не чинат многу.

Еве што ви е потребно:

2 супени лажици овесно или пченкарно брашно, добро изматете ги со една белка, таа смеса нанесете ја на лице. Оставете да дејствува 15-20 минути, и така исушена се вади со крпа па се мие најпрво со топла па со ладна вода.

Оваа маска ја чисти и освежува кожата на вашето лице.  Ставајте ја еднаш неделно, и вашата кожа ќе биде секогаш хидрирана.

Прочитајте и
Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време