Руменилото сè уште е во тренд!

Чекор по чекор до заводлив секси-изглед

Откога почнавте да се шминкате, руменилото е задолжителен дел на вашиот секојдневен мејкап-режим. Но пред да го нанесете на вообичаениот начин, размислете за новите начини за истакнување на образите.

1 Невино

Погледнете се во огледало и насмевнете се. Ја забележувате заобленоста на јаболчните коски? На тие места треба да нанесете руменило. Доволен е еден потег со четката веднаш под јаболчиците и ќе постигнете младешки, но не и куклест изглед.

2 Секси

Повлечете линија со крем-руменило во боја на фуксија – по надворешниот раб на јаболчиците, па до слепоочниците (во облик на буквата С).

Фото: Guliver/Getty Images

3 Осветлено

За создавање впечаток на образи што зрачат, втријте розово руменило во крем по должината на јаболчните коски, а одозгора нанесете иридесцентна пудра (бела пудра чии честички различно ја прекршуваат светлината).

Текст: Наташа Човиновска

Фото: Guliver/Getty Images

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време