Природниот изглед е во мода оваа есен!

Фокусот на шминката треба да биде на еден дел од лицето

Оваа есен нуди многу експериментирања кога се мејкап-трендовите во прашање

Експертите за убавина се согласуваат дека природниот изглед е во мода оваа есен, па затоа послушајте ги нивните совети…

1. Whisper wings

Станува збор за размачкани и недефинирани краеви направени со моливче за очи. Наместо, молив, може да користите и кафеава сенка и ќе добиете прекрасен, лежерен изглед.

2. Природен изглед

Природните и нуд нијанси се апсолутен хит сезонава! Обидете се да го негувате квалитетот на вашата кожа. Кога таа е беспрекорно чиста, доволно ќе ви биде само малку гел за веѓи, еден слој маскара и балсам за усни за да ја нагласите вашата природна убавина на најдобар начин.

3. Сјај за усни

Овој тренд совршено се вклопува со секоја шминка, а на вашите усни ќе им даде дополнителен волумен и ќе ја одржи нивната влажност.

loading...

Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време