Природна маска за лице: 2 состојки за природна убавина!

Пробајте

Грижете се за себе, негувајте го вашето лице и тело и ќе бидете среќни и задоволни

Секоја жена може да најде малку време за да ја нанесе оваа прекрасна маска што ја негува кожата на лицето. Овој едноставен народен лек ги чисти порите, ги отстранува акните и митесерите, штити од надворешните загадувања, ги смирува воспаленијата, а се состои само од две компоненти.

Состојки:
  • 2 лажици кокосово масло
  • 1 лажица сода бикарбона
Примена:

Измешајте ги состојките додека добиете хомогена смеса. Нанесете ја смесата со лесни, кружни движења, благо масирајќи го лицето. Оставете ја 5 минути на лице да дејствува, а потоа измијте ја маската со млака вода. По измивањето, нанесете хидратантен крем за лице.

Најдобриот начин да ја искористите содата бикарбона: Ги брише брчките од лицето, како и акните и митесерите!
Прочитајте и

Коментарите се заклучени.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време