Познати жени кои се уништиле со операции: Биле прекрасни, се’ додека не одлучиле да се разубават!

Претерале!

Младешкиот изглед е еден од оние трендови што никогаш нема да излезат од мода во Холивуд

Некогаш жените легнувале под нож за да ги испеглаат брчките, да ги пополнат образите или да ги зголемат усните, и тоа биле скапи и ретки операции.

Денес, естетските корекции се многу поедноставни, па овие услуги почнаа да ги користат се’ поголем број жени од јавната сфера. Дури и кога не признаваат дека имале помош од „нож“, видливи се разликите во нивниот изглед во споредба со нивните актерски, пејачки или манекенски почетоци.

Овие дами баш претерале, а биле многу поубави пред да се одлучат да ја поправаат природата!

Кортни Кокс

Моника Гелер од култната серија „Пријатели“ важеше за фатална црнка и една од најубавите актерки. Но тогаш одлучила да направи операции и наместо подмладен, добила потполно извештачен, заледен изглед.

Мег Рајан

Некогаш прекрасната русокоса барбика Мег Рајан отсекогаш била категорична кога ги негирала пластичните операции. Но разликата е сосема очигледна.

Никол Кидман

Уште една фатална дама која рано потклекнала на трендот за разубавување. Тврди дека престанала со ботоксот, но многумина не и’ веруваат. Фотографијата јасно говори зошто.

View this post on Instagram

Watta babe ✨ @nicolekidman #nicolekidman

A post shared by Queen 💕 (@nicolemkidman) on

Мелани Грифит

View this post on Instagram

#melaniegriffith

A post shared by Melanie Griffith Fansite (@melanie_griffith_fansite) on

Му била голема љубов на познатиот Антонио Бандерас и една од најбараните актерки. Со текот на време, самата и’ пресудила на својата убавина.

Донатела Версаче

Можеби најдрастичниот пример за тоа како можете да се уништите со пластични операции е сестрата на познатиот креатор Џани Версаче.

Донатела никогаш не важела за жена со исклучителна убавина, но она што го направила од себе со пластичните операции навистина е шокантно.

Која дама ви била најубава пред да се обиде да стане уште поубава? Споделете со нас во коментари!

ФОТО: Getty Images, Instagram

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време