Познати дами кои имаат над 50 години и уште едно нешто заедничко: Никогаш не легнале под нож за убавина!

Природни убавици!

Овие 14 дами не се плашат од стареењето и одбиваат да одат под нож за помладолик, но не и нужно поубав изглед

Нормално ни е тоа што познатите дами во светот легнуваат под нож за да изгледаат помладо и поубаво. Но помеѓу сите тие славни личности, постојат и оние кои не се плашат од стареењето, го прифаќаат и одбиваат да подлегнат на естетски зафати.

Изабела Роселини

Во едно од своите интервјуа, актерката нагласила дека никогаш не би направила козметички зафати. А еве го нејзиниот рецепт за младоликост: микс од органска храна и добар крем за лице!

Шерон Стоун

Шерон Стоун вежба 4-5 пати неделно и купува кремови за лице во дрогерии. Во едно интервју изјавила дека никогаш немала пластични операции.

Брук Шилдс

View this post on Instagram

out of this world #bts from @cwjanethevirgin 💫

A post shared by Brooke Shields (@brookeshields) on

Поранешниот модел и актерка признава дека во една прилика пробала ботокс, но не ѝ се допаднал резултатот. Во секој случај, таа не сака да се обрати кај пластичен хирург, бидејќи се плаши дека би можела да изгледа како Џокер.

Селма Хаек

Актерката во бројни интервјуа нагласила дека никогаш не легнала под нож. Гордо ги покажува брчките и седите влакна!

Џоди Фостер

View this post on Instagram

#JodieFoster for #Masterclass 🎬📽

A post shared by Jodie Foster Fanpage (@jodiefosterworld) on

Џоди Фостер смета дека модерното општество им наметнува на жените да се трансформираат во нешто што не се заради некакви модни стандарди. Актерката е исклучиво против пластичната хирургија и не се плаши од своите брчки.

Енди Мекдауел

Енди Мекдауел е сигурна во тоа дека не ѝ треба ботокс ни затегнување на лицето. Таа едноставно се грижи за својата кожа и води здрав начин на живот.

Ема Томсон

View this post on Instagram

😍😋

A post shared by Emma Thompson FANPAGE (@emmathompson138) on

Познатата актерка заедно со Кејт Винслет и Рејчел Вајс ја основала Британската лига против пластичните операции. Ема смета дека инјекциите за ботокс се чисто лудило не му ги препорачува никому.

Сигурни Вивер

View this post on Instagram

Have a great day! 🙂 #sigourney #sigourneyweaver

A post shared by Sigourney Weaver 󾓦 (@official_sigourneyweaver) on

Актерката неодамна изјавила дека ѝ се допаѓа стареењето и дека нема ништо одвратно кај брчките.

Хали Бери

View this post on Instagram

Be yours before anyone else’s ♥️

A post shared by Halle Berry (@halleberry) on

Актерката тврди дека никогаш не подлегнала на пластични операции. Таа сепак е голем обожавател на спортот. На нејзиниот профил на Инстаграм редовно споделува фотографии на кои тренира.

Мишел Обама

View this post on Instagram

This #BlackHistoryMonth, I’m paying tribute not only to the contributions that have been made over the years, but all the history being made right now. Over the next few weeks, I’ll be sharing stories of young people I’ve met in the past year—young people who stand on the shoulders of the giants we celebrate this month while also building a legacy of their own. This charming young woman is Alexandra Swain, who I met when I visited my alma mater, @WhitneyMYoungHS, in Chicago. She’s a junior there, editor of the school newspaper, president of the mock trial team, and a mentor to younger students. Outside of school, she volunteers at a retirement home, an animal welfare organization, and her local parks district. She’s making history, day by day, in big ways and in small. What gives me hope is that there are millions of young people like Alexandra doing us proud all across the country. They’re a reminder that so much of our history is yet to be written. Now, I call on you to share your own stories with #ShareBlackStories. #FlashbackFriday

A post shared by Michelle Obama (@michelleobama) on

Поранешната прва дама на Америка исто така никогаш немала никакви хируршки интервенции. Меѓутоа, таа додала дека нејзина животна парола е „никогаш не вели никогаш“.

Синди Крафорд

View this post on Instagram

Makeup test for tomorrow's shoot 💄

A post shared by Cindy Crawford (@cindycrawford) on

Поранешниот топ-модел се грижи за својата кожа и редовно вежба. Синди обожава кремови за сончање, маски за лице и производи што ја негуваат и хидрираат кожата. А вака изгледа без шминка!

Џулиен Мур

Џулиен Мур изјавила дека воопшто не се грижи за стареењето. Актерката практикува јога и обожава кардио-вежби.

Мерил Стрип

Мерил Стрип отсекогаш била отворен противник на пластичната хирургија. Нејзиниот изглед докажува дека жените се како вино: сè поубави и подобри како што минуваат годините.

Џулиет Бинош

Оваа француска актерка често истакнува дека ботоксот и имплантите во градите не се потребни и советува дека треба да се пие многу вода.

loading...

Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време