ПОДАРОК за мазен и блескав тен: Серум La Roche Posay Vitamin C

Пријавете се за подарокот!

Овој и многу други подароци можете да добиете следејќи нè на социјалните мрежи!

Една читателка на новиот број на највлијателниот магазин за жени „Убавина и здравје“ има можност да добие на подарок серум La Roche Posay со чист витамин Ц од „Септима“.

PURE VITAMIN C10 е обновувачки серум против брчки. Содржи чист витамин Ц, салицилна киселина и невросензин за враќање на целосниот сјај. Погоден е и за осетлива кожа. Има антиоксидантни својства.

Со негова употреба, кожата е помека, хидрирана и посјајна за само еден момент. Брчките и тенките линии се намалени. Кожата изгледа како да е трансформирана, текстурата и тенот на кожата изгледаат поизедначени. Кожата е повеќе мазна и изедначена и го достигнува свој целосен сјај.

Што треба да знаете?

•    Да се нанесува наутро на лицето и вратот.
•    Да се избегнува пределот околу  очите.
•    Да се користи заедно со СПФ-заштита.

Доколку сакате да го добиете подарокот, треба да ја лајкнете нашата ФБ-страница @ubavinaizdravje.mk, објавата да ја споделите на вашиот фејсбук-профил, доколку сакате, оставете ни и ваш коментар (вашите коментари ни значат многу) и со тоа станувате потенцијален добитник на подароците од тековната „У&З-лавина од подароци“.

Добитникот се избира по случаен избор на редакцијата, а сите добитници на подароците ги објавуваме во следниот број на списанието „Убавина и здравје“, кое излегува во февруари.

Би сакале да истакнеме дека ние не вршиме достава на подароците, може да се подигнат лично или од страна на некој ваш близок во нашата редакција.

Читајте нè! Забавувајте се со нас! Ние сме тука заради вашата убавина и здравје!

Текст и фото: ПР

 

 

Прочитајте и

Коментарите се заклучени.