ПОДАРОК: Сет од „Дебора Милано“ за 1 читателка на „Убавина и здравје“

Пријавете се за подарокот!

Овие и многу други подароци можете да добиете следејќи нè на социјалните мрежи!

„Дебора“ ќе израдува една читателка на актуелниот број на „Убавина и здравје“ со сет составен од кармин за усни FLUID VELVET MAT, молив за веѓи 24 ORE и туш за очи UltraLiner.

Fluid Velvet карминот е прекрасен лесен слој кој во моментот се суши и секоја сенка е неверојатно стабилна. Карминот е вистинската работа за жената која има потреба од квалитетен, долготраен кармин со софистициран ефект. Благодарение на револуционерната формула и специјално дизајнираниот апликатор, усните се истовремено обоени и дефинирани само со еден потег.

24ORE BROW PENCIL – МОЛИВ ЗА ВЕЃИ. Новата формула е помазна од кога и да е, таа е апсолутен победник! Конзистентноста е дизајнирана да ги убедува дури и најнеправилните веѓи во врвна форма!
Моливот доаѓа со мала четка на капачето за мешање во природен изглед.

Ultra Liner Eyeliner e туш за очи со дебела и прецизна четка. Благодарение на остриот врв на четката не можете да згрешите при повлекување линија на очниот капак. Интензивната и долготрајна црна боја е постојана на очите дури до 14 часа. Ја дополнува шминката, и ја остава совршена. Пробајте го овој прекрасен туш за очи и уверете се во неговиот врвен квалитет.

Доколку сакате да го добиете подарокот, треба да ја лајкнете нашата ФБ-страница @ubavinaizdravje.mk, објавата да ја споделите на вашиот фејсбук-профил, доколку сакате, оставете ни и ваш коментар (вашите коментари ни значат многу) и со тоа станувате потенцијален добитник на подароците од тековната „У&З-лавина од подароци“.

Добитникот се избира по случаен избор на редакцијата, а сите добитници на подароците ги објавуваме во следниот број на списанието „Убавина и здравје“, кое излегува во февруари.

Би сакале да истакнеме дека ние не вршиме достава на подароците, може да се подигнат лично или од страна на некој ваш близок во нашата редакција.

Читајте нè! Забавувајте се со нас! Ние сме тука заради вашата убавина и здравје!

Текст и фото: ПР

 

Прочитајте и

Коментарите се заклучени.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време