Мијте се со пиво седум дена: Ова ќе бидат резултатите!

Испробајте!

Експериментот на една жена ни откри една сосема нова и многу корисна примена на пивото!

И Клеопатра знаела дека млекото е добро за кожата. Меѓутоа, може да се каже дека употребата на млекото во негата е застарена, а сега на сила стапија нови бјути навики.

Па така, една жена наместо со млеко решила да го мие своето лице со пиво една недела.

Таа не е единствена, бидејќи овој тренд го прифатиле многу жени, а причината е повеќе од добра.

Жената уште првиот ден по миењето со пиво забележала промена. Имено, откако го измила лицето и го избришала со пешкир, забележала дека кожата ѝ е значително помека.

Вториот ден почувствувала благо пецкање на лицето. Тоа му ги припишала на дејствувањето на пивото на акните, кои ги имала на лицето пред овој експеримент.

Третиот ден промената била уште повидлива. Нејзиното лице значително се прочистило од акните со кои со години се борела. Тоа им го припишала на антибактериските својства на оваа напивка.

Четвртиот ден одлучила да додаде и лимонов сок, а оваа комбинација ја користела наредните три дена. Освен што ѝ се прочистиле порите и ѝ исчезнале митесерите, се осветлиле и темните флеки што ги имала на лицето.

Таа тврди дека кожата сега ѝ е помека, поздрава и поеластична, па затоа овој седумдневен експеримент го смета за многу успешен.

Испробајте, изгледа дека вреди!

Направи сама: 4 рецепти за домашен пилинг кои ќе ја направат вашата кожа навистина сјајна
loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време