Како да носите неонски сенки за очи оваа сезона?

Неонските сенки за очи се огромен хит и оваа сезона, а еве како да ги комбинирате со вашиот стил.

Неонските бои се вратија во модниот свет, а сè повеќе познати дами се одлучуваат за овој изглед. Една од нив беше Селена Гомез, која неодамна нè потсети колку навистина ги сакаме овие бои.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Selena Gomez (@selenagomez)

Подолу откриваме како можете да носите неонски сенки за очи и што да барате.

Неонски сенки за очи – хит за 2021 година

Помалку е повеќе

Не мора да претерувате кога нанесувате ваква шминка. Понекогаш деталите се доволни. Нанесете малку неонска сенка на аголот од вашите очи или користете неонско моливче за очи за шик изглед.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Fashion style (@twk_style)

Графика на очите

Графичките елементи на очите се многу популарни оваа сезона, и зошто да не ги ажурирате?

Избегнувајте ја линијата над трепките

Кога ставате неонска сенка, обрнете внимание на линијата на трепките, како и на самите трепки. Обидете се да избегнете паѓање на сенката на трепките.

Бидете едноставни

Неонските бои се многу задебелени и претставуваат вистински моден израз. Сепак, не сакате да изгледате како да одите на фестивал. Затоа направете ја шминката што е можно поедноставна.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Barbie (@sonia_barbie_tucker)

Сè друго треба да биде природно

Додека носите неонски сенки, избегнувајте остатокот од шминкањето да биде нападен. Боите на кармините кои се нудат добро одат со овој изглед. Не користете руменило, светкави кармини или маскари во боја.

Прочитајте и: Состојка која ги полуде сите обожаватели на нега за кожа

 

ФОТО: Instagram

 

Прочитајте и
Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време