Како да носите неон-сенки за очи оваа сезона?

Хит за летната сезона

Неонските сенки за очи се огромен хит и оваа сезона, а еве како да ги комбинирате со вашиот стил

Неонските бои се вратија во модниот свет, а сè повеќе познати дами се одлучуваат за овој изглед. Една од нив беше Селена Гомез, која неодамна нè потсети колку навистина ги сакаме овие бои.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Selena Gomez (@selenagomez)

Во продолжение ви откриваме како можете да носите неонски сенки за очи и на што би требало да внимавате.

Помалку е повеќе

Не мора да претерувате кога нанесувате неон-сенки на очите. Понекогаш е доволен само еден детаљ на нив. Нанесете малку неонска сенка во аголот од вашите очи или користете неон-ајлајнер за шик-изглед.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Fashion style (@twk_style)

Графика на очите

Графичките елементи на очите се многу популарни оваа сезона, и зошто да не ги осовремените малку?

 

Избегнувајте ја линијата на трепките

Кога нанесувате неонска сенка внимавајте на линијата на трепките како и на самите трепки. Потрудете се да избегнете сенката да ви падне на нив.

Нека биде едноставно

Неонските бои се многу смели и претставуваат вистински моден израз. Сепак, сигурно не сакатеда изгледате како да се тргнале на фестивал, нели?! Затоа, потрудете се шминката да ви биде што е можно поедноставна.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Barbie (@sonia_barbie_tucker)

Сè преостанато нека биде природно

Кога се одлучувате за неонски сенки, избегнувајте остатокот од шминката да биде нападен. Nude-боите на карминот одлично одговараат со овој изглед. Не користете руменило, светкави кармини или маскара во боја.

Текст: Убавина и здравје

Фото: Instagram, Amir SeilSepour from Pexels

Прочитајте и
Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време