Ја нападнаа дека има „рошаво“ лице, но нејзиниот одговор им ги „затна“ устите

„Дејли мејл“ објави папарацо-фотографии од американската инфлуенсерка Ким Кардашијан на кои на нејзиното лице се гледаат нерамнини кои потсетуваат на акни прикриени со пудра. И веднаш почнаа коментари од типот дека продава козметика за контурирање и прикривање недостатоци, а не може да ги прекрие сопствените акни на лицето. Но тогаш Ким се огласи на Твитер и им ги затна устите на сите.

Тоа е псоријаза проширена на целото мое лице.“

И повторно лавина од коментари, овој пат од заштитниците и бранителите на популарната старлета.

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време