И ти биди професионалец во шминкањето: Ново од „Аура“

Иднината е тука!

Aura ги остварува вашите соништа и ви овозможува да станете експерти во светот на шминката со најновата течна пудра Total PRO во шест нијанси и со руменилото во стик Cheek Stick.

Со пудрата Total PRO, вашиот тен ќе изгледа како за него да се погрижил професионален шминкер, а кожата ќе ви биде свежа и блескава. Има силна покривна моќ дури до 12 часа и свилест мат-завршеток, кој го нагласува природниот изглед на тенот.

Доколку, пак, сакате да додадете и малку руменило во вашиот изглед, нема да погрешите со Cheek Stick, чија кремава структура убаво ќе се соедини со подлогата и ќе му даде природност на вашето лице.

За сите кои сакаат нешто повеќе од руменило! Три нијанси на руменило во стик:

1. Coctail peach

2. Coral party

3. Pink breezer

Руменило во стик CHEEK STICK создава блескав и здрав тен. Поради својата специфична кремава структура, успешно се соединува со подлогата на лицето и му дава потполно природен изглед на кожата.

Нежната мирисна нота на праска дополнително ја истакнува палетата на бои на руменилото во стик CHEEK STICK. Збогатен е со витамин Ц и масло од јојоба и ши-путер.

 

loading...

Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време