Домашна крема за сува и испукана кожа: Направете ја сами од три природни состојки

Ставете и’ крај на сувата кожа

Сите состојки веќе ги имате во вашиот дом, а резултатите ќе ве воодушеват

Ако имате сува и рапава кожа, веројатно се чувствувате непријатно понекогаш. Но со помош на оваа крема, рапавоста ќе исчезне и кожата ќе ви биде потполно регенерирана. Не трошете пари на скапи козметички препарати, туку направете сами крема од три состојки кои сигурно ги имате во вашиот дом.

Потребни состојки:
  • 1 лажица мед
  • 1 лажица јогурт
  • 1 лажица сок од лимон
Начин на подготовка и употреба:

Измешајте ги сите состојки, убаво соединете ги додека не добиете кремава смеса. Нанесете ја смесата на оштетената кожа и оставете ја да отстои барем 15 минути. Кога ќе поминат тие 15 минути, полека отстранете ја исушената смеса.

Нанесувајте ја кремата два до три пати неделно.

Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време