Домашен третман со зелен чај за уморни очи и подочници

Испробајте

Зелениот чај е совршено здрав производ заради своите антиоксидативни состојки.

Првично, зелениот чај бил многу популарен во Кина и се користел за лекување на сите видови главоболки и депресија. Денес се користи за многу работи, како и за многу здравствени придобивки.

Покрај здравствените придобивки, зелениот чај има голем број на добри работи за кожата и телото. Зелениот чај ќе помогне при подмладување на кожата и може да се користи и за лекување на рани и заболувања на кожата. Делува како природен тонер, помага да се отстранат нечистотиите, да се намалат порите и да и се даде сјај на кожата.

Третман за уморни очи и подочници:

Ставете две кесички зелен чај во фрижидер 30 минути. Ладните кесички чај ставете ги на затворени капаци. Седнете и опуштете се 15 минути. Користете го овој метод два пати на ден – сè додека не сте задоволни со резултатите!

Прочитајте и: Направи сама: Маска за лице од јаболка

 

ФОТО: Pixabay

 

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време