3 заповеди за здрава кожа

И младешки изглед!

Во продолжение прочитајте ги трите заповеди за здрава и младешка кожа во кои се колнат познатите дами со перфектен тен.

1 Засилете го дејството на кремот за лице така што ќе го нанесувате на влажна кожа. Влагата овозможува поефикасно продирање на активните состојки на препаратот.

2 Редовно правете пилинг, но внимавајте да не претерате. Ако почувствувате затегање на кожата, чешање и забележите црвенило, направете пауза од една недела.

3 Нахранете ја кожата со омега-3 масни киселини. Овие корисни материи се наоѓаат во риба, јаткасто овошје, јајца, во зеленчук и овошје со интензивна боја (портокали, домати, пиперка).

Инфо-плус: со нежен пилинг во домашна варијанта, еднаш до двапати неделно, се забрзува ексфолијацијата на површинските слоеви на кожата и се намалува затнувањето на лојните канали.

Текст: Т. Богунова

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време