3 совети како да ја „нацртате“ совршената линија на очите

За беспрекорен изглед

Како да ја „нацртате“ совршената линија на очите? Ова е едно од најпребаруваните прашања на „Гугл“ во светот, а ние ви го донесуваме одговорот и неколку корисни совети.

1. Ако сте почетник, би било добро да ставите туш после маскара (или вештачки трепки) бидејќи нивната линија на коренот на трепките ќе ве однесе на вистинскиот пат – поточно, на вистинската линија.

2. Тушот секогаш се нанесува од надворешната страна на окото. Ова ќе го олесни запирањето во средината на окото и ќе ги поправи дебелината, висината и насоката. Исто така е важно да ја нанесете линијата што е можно поблиску до линијата на коренот на трепките бидејќи тоа ја прави да изгледа поприродно.

3. Ако направите грешка, не исправајте ги грешките со производите за чистење. Ова само ќе ја влоши ситуацијата. За корекции, земете стапче за уши и нанесете малку вода (по можност во спреј, за да ставите што е можно помалку вода на стапчето).

Прочитајте и: Усните стануваат потенки со возраста, но еве како можеме да влијаеме на тоа

 

ФОТО: Getty Images

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време