10 трендови за шминка кои со задоволство ќе ги пробаме оваа есен

Како и обично, ги поминуваме последните денови од летото подготвувајќи се за есента, а тоа претежно значи разгледување на модните трендови и убавините што нè очекуваат во текот на следните месеци. Во ред, ние се обидуваме со некои од нив денес, но есента е пред нас и тоа е добро.

Денес обрнуваме внимание на трендовите за шминкање и ги наоѓаме најдобрите што дефинитивно ќе ги видиме насекаде. Она што можеме да заклучиме е дека нашиот фокус сепак ќе биде на природниот изглед, така што шминката е сведена на минимум, додека во исто време се фокусираме на грижата и истакнувањето на некои природни карактеристики, како што се пегите. Кога станува збор за доминантните нијанси, секако дека се можни најприродните, како што е нежната розова, но во случај да сакате нешто посмело, можете да се одлучите за впечатлива сенка за очи или кармин. Сè на сè, изборот на трендови е одличен и сигурно ќе најдете нешто што со задоволство ќе го испробате.

Погледнете ги најинтересните есенски трендови за шминкање

Шминка без шминка

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Alyssa Rara (@badgalrara_)

Сјајни усни

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Makeup Artist Patrick Ta (@patrickta)

Освежувачко руменило

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jenna Perry (@jennaperryhair)

Блескав тен

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Mary Phillips (@maryphillips)

Монохроматски изглед во розови нијанси

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Makeup Artist Patrick Ta (@patrickta)

Шминка во комбинација со маска

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ariana Grande (@arianagrande)

Пеги

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Hung Vanngo (@hungvanngo)

Сенка за очи со впечатлива нијанса

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Emily Cheng (@emilychengmakeup)

Задебелени црвени усни

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Aimee Song (@aimeesong)

Седефаста сенка за очи

 

View this post on Instagram

 

A post shared by AMIRA 👓 (@modestmira_)

Прочитајте и: Пробајте: Маска за лице од портокал и сода бикарбона за блескава кожа

 

Прочитајте и
Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време