Заборавете на трендовите: Овие две фризури никогаш нема да излезат од мода, а одлично им стојат на сите!

Класиката секогаш е најдобра опција

Доколку сте решиле да го менувате имиџот, овие фризури се сигурен избор

Трендовите доаѓаат и си одат, но со класиката нема грешка. Фризерите секоја сезона наметнуваат некој нов тренд на стилизирање на косата кој ретко се задржува, па потоа доаѓа следниот и така во круг. Промените некогаш ни годат, но ќе се согласите дека невозможно е да го следите сето тоа што е актуелно.

Овие фризури успешно го поминале тестот на времето и веќе со децении се омилен избор на припадниците на поубавиот пол. Најдоброто кај нив е тоа што одлично стојат на секој облик на лице.

Доколку не сакате да ризикувате, овие две фризури се совршени за вас.

Боб-фризура

Паж или боб-фризурата, со должина малку под брадата, стои на сечие лице. Дури и ако имате тркалезно лице, ќе ви стои феноменално. Оваа должина е одлична, па лесно ќе ја одржувате формата и фризурата ќе ви изгледа беспрекорно. Може да носите целосно рамна коса, но добро ќе изгледа и доколку ја навиткате.

Степенеста фризура

Ваквиот начин на кратење коса е непобедлив веќе со децении. Сигурно барем еднаш во животот сте имале токму ваква фризура и знаете колку добро го нагласува лицето.

Благодарение на начинот на кратење на косата, нема да треба да вложувате никакви дополнителни напори за нејзино стилизирање. Доволно е да ја исушите со фен, да додадете малку пена, да ја истуткате косата и ќе имате фризура како штотуку да сте излегле од фризерски салон.

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време