За летна свадба или обичен ден, залижената пунџа е вечно добра фризура

Може да се носи и со украсни токи

Покрај залижаната опашка, најмногу ја сакаме залижаната пунџа, што секогаш е добар избор за елегантен изглед. Невестите често го избираат за нивниот голем ден и го украсуваат со бисери или позлатени детали, но може да биде и комплексен со обични шноли кои обично не се гледаат.

Полесно е да се направи со полудолга коса затоа што е помала, но добро функционира со подолга коса. Само треба да биде уредно составена и добро прицврстена. Со залижена пунџа, лош ден на косата не постои, па ако се најдете во дилема, само добро исчешлајте ја косата и средете си ја својата.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by maryalicehair (@maryalicehair)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by DryStyle (@drystyle.karachi)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Joseph I’Anson (@josephianson)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Circle (@circleweddings)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Hopscotch Salon (@hopscotch_salon)

Прочитајте и: 3 најпопуларни бои за коса оваа сезона

 

ФОТО: Instagram

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време