Ветрот и влагата не им можат ништо: Идеални фризури за дождливо време!

Спас за косата

Дојде и тоа време кога речиси е невозможно да се скроти косата

Мора да признаеме дека ги сакаме ниските температури поради комбинирањето на гардеробата и правењето интересни стајлинзи. Есента ни дава многу можности за експериментирање, но кога станува збор за косата, дождот и ветерот никако не помагаат.

Меѓутоа, постои решение. Трендовски фризури со кои ќе изгледате шик и модерно, а влагата и ветрот нема да ги расипат.

Рамната, исфенирана коса во вакви ситуации не е опција, како ни беспрекорните кадрици, бидејќи косата и при најмал контакт со влага станува непослушна и го губи волуменот. Па затоа, фризурите што подразбираат собрана коса се идеален избор за дождливите денови.

Ниските или високи пунџи и плетенки се задолжителни за вакво време. Најдобро од се’ е што лесно се прават. Се’ што ви треба се ластичиња и неколку шнолички и за најкратко време ќе бидете подготвени за излегување.

View this post on Instagram

Hair goals💕 Braids ♥️♥️♥️ Goals!!💯💯💯 🔥🔥😍🔥🔥🔥🔥 Such a cool hairdo !!! Follow my page @black.and.blonde_ Follow my page @black.and.blonde_ Follow my page @black.and.blonde_ Follow my page @black.and.blonde_ Follow my page @black.and.blonde_ Follow my page @black.and.blonde_ Follow my page @black.and.blonde_ *I do not own these images** Credits : @kiramaslik #hairstyles #hairdresser #hairgoals #hair #blondehair #hairup #instahair #hairofinstagram #hairdo #hairdid #hairlove #curls #haircolor #beauty #hairinspo #hairtrends #amazing #haircolor #braids #braidedhair #longhair #trending #braid #fashion #picoftheday #instahair #instacool #instalike #hairstylist #loveit #bridalhair

A post shared by Black&Blonde (@black.and.blonde_) on

View this post on Instagram

#tamarakalinic

A post shared by Best influencer IG models 👑 (@_influencergirl_93) on

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време