Tрендови за коса за 2022 година

Со почетокот на годината, почнуваат и листите за тоа кои трендови ќе доминираат. Овој пат се посветуваме на косата.

 

Генерално, волуменозната коса ќе биде меѓу најголемите трендови. Не е важно дали се работи за опавче или за пуштена коса, важно е да има волумен и да изгледа здраво. Ако имате потенка коса, послужете се со тапирање или старата „финта“ со расплетени плетенки за волумен.

Боб-фризурата стандардно доминира, како и „шаг“ трендот кој изминатава година беше број еден.

Во продолжение ви ги презентираме фризурите за кои се верува дека ќе бидат најпопуларни во 2022 година.

 

Волуменозно високо опавче

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kerry Washington (@kerrywashington)

Волуменозни бранови

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lily Collins (@lilyjcollins)

 

Краток боб

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jessica Alba (@jessicaalba)

 

3Д кадрици

 

„Шер“ фризура

 

Прочитајте и
Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време