Тренд: Ќерката на Синди Крафорд ги воодушевила фановите со новата фризура

Познатите поставуваат трендови

ФОТО: AP / Kamil Zihnioglu

Боб-фризурата повторно е во мода!

Со своите впечатливи црти на лицето, темни очи и долги нозе, младата манекенка е родена за насловните страници на магазините и светски модни писти.

Каја одлучила да го обележи ова лето со нова фризура, а тоа го споделила и на својот инстаграм-профил.

Својата фотографија од боб-фризурата ја споделила со 4,3 милиони следбеници со краток опис:

„Драма рез.“

Кратката фризура направила Каја да се издвои од толпата други модели и да го освежи својот младешки изглед.

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време