Стилизирање на косата во домашни услови: Со овој трик ќе имате прамени како од салон! (ВИДЕО)

Сама свој мајстор

Ни на фризер не би ви излегле подобро

Одењето на фризер моментално не е добра идеја, но и за тоа постои решение. Со овој мал трик ќе имате прамени како штотуку да сте излегле од фризерски салон.

Одберете фарба неколку тона посветла од вашата боја на коса. Освен боја за коса, ќе ви треба и четка за заби што не ја користите или измиена четка од маскара. Друга опција е да ја нанесувате фарбата со четка.

Со оваа техника ќе добиете прамени слични на оние што се појавуваат во летниот период како последица од сонцето.

Со четка нанесете ја фарбата по осет и оставете ја да дејствува 30 или 45 минути. Потоа, измијте ја фарбата и измијте ја косата како што тоа вообичаено го правите.

Во видеото погледнете како изгледа постапката:

А дали знаете кој е апсолутниот пролетен хит на бојосување коса по кој полудеа сите жени?

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време