Со помош на само една кујнска крпа направила совршени кадрици: Овој трик ги воодушевил и фризерите! (ВИДЕО)

Секоја жена мора да го знае ова

Ја завиткала косата во крпа и отишла на спиење, а утредента се разбудила со фризер како од салон

Можете слободно да заборавите на пресите и на фигарото за коса, бидејќи најдовме начин да добиете совршени кадрици, без притоа да ја изгорите и оштетите косата. Верувале или не, за кадрици како од салон ви треба само една кујнска крпа.

Постапката е сосема едноставна, а резултатите се феноменални. Најдобро би било оваа техника да ја спроведете пред спиење за да се разбудите со совршена брановидна коса.

Овој начин на стилизирање коса го најдовме на јутјуб-каналот на една фризерка, а за тоа колку се воодушевени жените од оваа техника зборува и фактот што видеото е прегледано повеќе од 20 милиони пати.

Постапката е следна:

Поделете ја косата на два дела, а потоа ставете крпа на темето и зацврстете ја шноличка. Почнете да ја завиткувате косата околу крпата и полека зафаќајте ги сите прамени, додека ја завиткате целата должина. Зацврстете со ластиче, а потоа повторете ја постапката и од другата страна. И двата дела спојте ги со шнола и така преспијте.

Погледнете во видеото како изгледа целата постапка…

Феноменален трик: Направете го ова навечер пред спиење и ќе се разбудите со совршени кадрици! (ВИДЕО)
loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време