Сите жени со стил ќе ја носат оваа фризура: Ова е водечкиот тренд за пролетната сезона!

Фризерите се едногласни

Освен што е во тренд, одлично им стои речиси на сите жени

Фризерите одлучија дека степенестото потстрижана коса ќе биде водечки тренд пролетната сезона. Правилото гласи: што послоевито, тоа подобро. Ќе владеат фризурите слични на онаа што ја прослави Џенифер Анистон.

Станува збор за слоевита, степенеста фризура, која е добра за различни должини, но фризерите советуваат да ја одберете онаа до рамена. Токму таа должина е најлесна за одржување, а истовремено можете да ја стилизирате на многу начини.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Hung Vanngo (@hungvanngo)

Акцентот е на едноставноста и леснотијата во одржувањето, па токму затоа изборот падна на оваа фризура. Овој тренд е особено совршен за оние дами што не сакаат да поминуваат премногу време во фризерски салони.

Доволно е само да ја исушите косата, да нанесете малку пена, да ја изгужвате косата со раце и ќе имате совршено стилизирана коса.

Ви се допаѓа овој тренд?

Водечки тренд за претстојната сезона: Секоја жена со стил ќе ја носи оваа ретро-фризура во текот на пролетта!
loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време