Шарлиз Терон „потклекна“ пред новиот тренд: Се враќа фризурата што не ја сакавме во детството (ФОТО)

А како ви изгледа вам?

Познатите личности редовно ги следат модните трендови, а голем број од нив обожаваат да експериментираат и со фризурата. Актерката Шарлиз Терон е дефинитивно една од нив!

Пред само неколку месеци ги потстрижи кркмите по примерот на манекенката Линда Евангелиста.

 


Но сега отиде чекор подалеку, ја скрати косата и повторно носи фризура што голем број од нас ја имаа во детството.

Таканаречената фризура „тенџере“, која на повеќето од нас не ни е омилена, повторно се враќа на голема врата.

 

 

View this post on Instagram

 

She’s baaaaack #Fast9

A post shared by Charlize Theron (@charlizeafrica) on

Фото: Инстаграм, Guliver/Getty Images

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време