Шапки со пердуви, предимензионирани круни, Сатурновиот прстен: Кич од кој ќе ви се слоши! (ФОТО)

Дали се согласувате?

Оваа година тема на Мет-гала беше Gilded Glamour или „златен гламур“, а гостите многу се потрудија да го испочитуваат зададениот дрес-код. А оние кои не можеа да се одлучат за фризурата, се одлучија за екстравагантни детали за главата.

Немате идеја за фризура по која сите ќе се вртат? Нема проблем. Тука се дијадеми, капчиња со мрежичка, предимензионирани венчиња, турбани со светки, пеперутки во косата, но и нешто како прстенот на Сатурн.

Да, добро прочитавте, сето ова беше на главите на холивудските убавици на црвениот килим на најочекуваниот моден настан во Њујорк – Мет-гала.

Кајли Џенер
Џанел Моне
МЈ Родригез
Наташа Пунавала
Оливија Родриго
Сара Џесика Паркер
Тејана Тејлор
Вини Харлов

Фото: Профимедија

Прочитајте и
Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време