Се збогува со препознатливите долги кадрици: Џулија Робертс ја смени фризурата (ФОТО)

Дали ви се допаѓа новиот изглед на популарната актерка?

Џулија Робертс ја скрати долгата коса која со години беше нејзин препознатлив знак. Актерката на Инстаграм објави фотографии кои станаа вистински хит.

На нив 51-годишната актерка ја гледаме со скратена коса до рамењата, а фризерот е нејзиниот долгогодишен стилист Серж Норман.

 

 

View this post on Instagram

 

@juliaroberts ❤️ new ✂️#sergenormant

A post shared by Serge Normant (@sergenormant) on

 

View this post on Instagram

 

Fun work day sporting my @jilliandempsey jewelry 🌟 chatting about Ben is Back. 💕

A post shared by Julia Roberts (@juliaroberts) on

Меѓу првите кои и’ честитаа на Џулија се нејзините колешки Сара Џесика Паркер и Хајди Клум, како и стотици илјади обожаватели.

loading...

Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време