По 20 години, актерката ја смени бојата на косата (ФОТО)

Веќе не е „порцеланска кукла“

Популарната актерка Кејт Бланшет, позната по својот порцелански тен и русата коса, ги изненади присутните на доделувањето на наградите БАФТА со промената на бојата на косата.

Имено, заколнатата русокоса по 20 години одлучи да ја затемни бојата на косата, па на црвениот килим блесна како бринета во креација на дизајнерот Кристофер Кејн, воодушевувајќи ги сите – јавноста и модните критичари, кои веднаш ја вброија меѓу најдобро облечените дами таа вечер.

 

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време