Овој тренд на бојадисување на косата се прошири низ Инстаграм и е нов хит

Најновиот тренд

Иако целиот свет помина повеќе време во своите домови оваа година, трендовите на убавината се менуваа и се ширеа со полна брзина.

Новите трендови не заостануваат кога станува збор за фризурите и боењето на косата. Целата 2020 година беше обележана со боб-фризура во сите форми и должини и враќање кон трендовите на некои други времиња. Шишки од филмски диви од 60-тите или фризури од 70-ти и 80-ти, тогаш порелаксирани варијанти за кои не е потребно премногу време за стилизирање и боење на косата слична на онаа од доцните деведесетти и раните 2000-ти – се само некои од трендовите што се случија во 2020 година година.

Неодамна, на социјалните мрежи се појави уште еден оживеан тренд на бојадисување на косата. Имено, станува збор за боење на долниот дел од косата, што ќе се истакне на асиметрични и степенасти фризури или при кревање на косата. Овој тренд е совршен за сите оние кои не сакаат редовно бојадисување и одржување на обоена коса. Ако отсекогаш сте посакувале бланширана бела коса или некоја необична боја, а боењето на целата коса не е опција за вас, ќе го обожавате овој тренд. Ви донесуваме неколку примери за овој нов – стар тренд.

View this post on Instagram

Peach Hair 🍑💕

A post shared by Mai Almeida • Colorista (@colorfulbymai) on

View this post on Instagram

just wanted to say a massive massive thank you to the whole team and crew that put this together on my side – director @willhooper__ ur a magician and can’t wait for everyone to see what else we’ve been making for them!! @the_rinayang always love being infront of ur camera! My family @lorenzoposocco @annacofone @lisaeldridgemakeup @nawalalalalal @bentap77 @julianrupert @neavesie @raeannhayden @pixielevinson i love you and thank you for working so hard and consistently being the BEST EVER! Big love all the incredible talent that’s featuring in the video and my loved ones for their cameo’s too that made it so special. And ofcourse @the_koz @icoffeejr @sarahhudsonxx who I wrote this song with🥺 Couldn’t have done it without you ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️ tagged on this pic are the whole TEAM from production to VfX that have worked so tirelessly till the very last minute… i love u and thank you ✨✨✨ LEVITATING REMIX VIDEO OUT NOW

A post shared by DUA LIPA (@dualipa) on

View this post on Instagram

#underlayerhair #

A post shared by Neide Oliveira (@neideoliveirarn) on

Прочитајте и: 4 грешки со косата што прават да изгледате и до 15 години постари: Сè е во деталите! (ВИДЕО)

 

ФОТО: Instagram

 

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време